Το πρόγραμμα «ΚΑΡΕ-ΚΑΡΕ στις συνήθειες της υγείας μας» που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας κατά το σχολικό έτος 2015 ? 2016 σε συνεργασία με το Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο, ολοκληρώθηκε την Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016 με την παρουσίαση και τη βράβευση των ταινιών μικρού μήκους που δημιούργησαν οι ίδιοι οι συμμετέχοντες μαθητές .

Οι μαθητές του σχολείου μας απέσπασαν το 2ο Βραβείο για την ταινία που δημιούργησαν με τίτλο: «Το στοίχημα» ενώ και η ταινία “Τα Πατατάκια” διακρίθηκε με το βραβείο κοινού, αφού απέσπασπε τις περισσότερες ψήφους στην ηλεκτρονική ψηφοφορία που πραγματοποιήθηκε στην ιστοσελίδα του προγράμματος και προβλήθηκε στο Παγκόσμιο Συνέδριο για την πρόληψη στην υγεία των εφήων που πραγματοποιήθηκε στο Άμσταρνταμ.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για μία ακόμη φορά!

Για να προβάλετε την ταινία «Το στοίχημα», πατήστε εδώ

Για να προβάλετε την ταινία «Τα πατατάκια», πατήστε εδώ

Για να προβάλετε την ταινία «Χέρια βοήθειας», πατήστε εδώ